16:44
Майстер слова

 

Учениця НВК № 1 м. Покровська Анна Лазарєва стала переможцем обласного конкурсу виразного читання «Майстер слова»

Серед кращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити диво поезії! Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або, навпаки, заспокоювати, зцілювати душу. Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання та гостро — про нанависть та ревнощі?

До тепер немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть тот, хто кричить: “Не люблю віршів всіляких поетів!”, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов'язково знайшов би собі поетів до душі.

А якщо це ще й поетичні шедеври, виконані юними читцями, які намагаються вразити публіку та вимогливе журі?  Таке свято поезії відбулось 17 березня 2017 року  в приміщенні Краматорської української гімназії. Вже вдруге цей гостинний навчальний заклад приймав  у своїх стінах учасників з усієї Донецької області. У рамках обласного конкурсу «Майстер слова» сто учнів 5-11 класів виконували вірші поетів всіх епох та країн. Обмеження за вибором автора та мови виконання не було.

Гості почули і англійську, і російську, і рідну мови, а також різні за жанрами твори – балади, ліричні вірші, римовані й прозаїчні імпровізації.

Учениці 9-А класу НВК № 1 м.Покровська Лазаревій Анні вдалося підкорити вимогливе журі. Вона виступала у найбільш чисельній віковій категорії – бажаючих серед учнів 8-9 класів виявилося аж 40! Були представлені вірші військової тематики, лірика Лермонтова, Пушкіна, Бодлера, Цвєтаєвої. Тільки монологи Джульєтти з трагедії Шекспіра пролунали тричі.  Анна читала «Божевільного» О.Апухтіна і просто вразила зал. Було відмічено і вибір твору, і його бачення. За всіма критеріями – виразність, артистизм, міміка, жест, голос, дикція, артикуляція, дія на публіку – дівчина отримала  вищу оцінку – 12 балів.

Ми дякуємо Анні та вчителеві, що підготував її до виступу – Іщенко Олені Генріхівні і сподіваємося на їхні подальші успіхи.

 

Переглядів: 324 | Додав: dergileffmikhail | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
close