14:32
До Дня пам'яті героїв Крут

Сьогодні учні 5-Б класу (кл. керівник Плахотникова Н.І.) НВК №1 провели виховну годину присвячену подіям під Крутами, який для українського народу став символом героїзму в боротьбі за незалежність, переглянули фільм та вшанували пам'ять курсантів-добровольців, які віддали життя за Україну.


До Дня пам'яті Героїв Крут учні 9-х класів НВК №1 переглянули фільм Олексія Шапарєва "Крути 1918", який став лауреатом Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” і отримав “Премію глядацьких симпатій”.

В основі сюжету історичної драми “Крути 1918” – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.

Січень 1918 року. До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. Місто наповнене агентами Троцького, йде агітація пролетаріїв. Михайло Грушевський видає IV Універсал – про захист України.

На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію.

Переглядів: 55 | Додав: anvk5890 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close