Що повинен вміти майбутній першокласник (натисніть для перегляду)

Першокласник повинен вміти 

Поради батькам (натисніть для перегляду)

Як підготувати дитину до школи

Як підготуватися до школи

 

Підготовка до школи – процес і урочистий, і хвилюючий водночас. І, як не дивно це звучить, складніше у цій ситуації мамам і татам, а не самому майбутньому першокласнику. Часом батьки мучаться думкою, чи готовий їх синок чи донька до першого класу. До того ж напередодні школи майбутні першокласники нерідко задають їм питання, на які складно відповісти навіть дорослому. Саме тому   ми спробуємо дати поради батькам про те, як підготувати дитину до шкільного життя.

  1. Шановні батьки, пам’ятайте! Тільки разом в співпраці зі школою та громадкістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.
  2. Обов’язково постійно цікавтеся розвитком, навчанням й поведінкою ваших дітей, для цього відвідуйте всі заняття, батьківські збори, зустрічайтесь з керівником і вчителями школи.
  3. Щоденно цікавтеся навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, співставляти, аналізувати вивчене, прочитане побачене. Не дратуйтесь із-за кожної невдачі, що спіткає дитину, не карайте і не ображайте її гідність, а допоможіть зрозуміти і усвідомити помилки недоробки і загартуйте її силу волі своєю допомогою і розумінням.
  4. Привчайте дитину до самонавчання й самоконтролю у виконанні завдань і обов’язків. Надавайте розумну допомогу у їх виконанні. Важливо викликати інтерес до навчання, але не муштрою і силою, а добрим словом, підтримкою, порадою, терпінням і ласкою.
  5. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м'язів руки,аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно вчити малюка вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення. Навчіть дитину зав’язувати та розв’язувати вузлики.
  6. Забезпечуйте можливості та умови для повноцінної гри. Гра — це провідна діяльність дошкільника. Л.С. Виготський відзначав: «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання у школі».
  7. Працюйте над розвитком пам'яті малюка, його уваги, мислення. Для цього пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабіринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях.
  8. Дитина повинна мати певне доручення і відповідати за його виконання.
  9. Сприяйте тому, щоб дитина сформувала у собі активну життєву позицію : брала участь у всіх класних, шкільних заходах, виконувала б сумлінно шкільні доручення. Для цього необхідно підтримувати в дитині впевненість і сміливість.
  10. Намагайтесь вислухувати розповіді дітей до кінця, не перебиваючи їх. Обговоріть ці події, проаналізуйте свою і дитячу думку, виробіть спільні шляхи до розв’язання різних проблем. Будьте порадником і наставником дитини у всіх питаннях і проблемах.

Досягнення вчителів початкової школи в 2019-2020 н.р.

 

Навчально-виховний процес здійснюють 19 вчителів початкових класів, 9 вчителів-предметників, 6 вихователів ГПД, практичний психолог,  з яких 31 (91%) мають повну вищу освіту,  17 (50%) є спеціалістами вищої та першої категорії, 3 (9%) мають педагогічні звання «старший учитель» та «учитель-методист». 

Протягом навчального року вчителі початкової школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, загальноміських, обласних семінарів, тренінгів, навчання на курсах Донецького ОблІППО.

Всі вчителі початкових класів успішно пройшли онлайн-курси для вчителів початкової школи «Едера» (НУШ) та «Вчимося жити разом», отримали свідоцтва вебінару  «Використання сервісу ZOOM для проведення дистанційних занять», проводили дистанційні уроки на онлайн-сервісах.

Учитель Ромашкіна І.М. стала переможцем міського, учасником обласного етапів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в номінації «Учитель початкових класів».

Учителі  Демешко Ю. Г., Хохлова Л.В. пройшли обласні тренінги для педагогів, які проводять супервізію в умовах Нової української школи.

Учитель Нелюба І.А. отримала сертифікат за проведення майстер-класу в рамках обласного семінару-практикуму  «Організація роботи у 2 класах науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

 Учителі Демешко Ю. Г., Хохлова Л.В., Долгальова Ю.С., Перепьолкіна І.М. опублікували на сайтах naurok.com.ua, Всеосвіта.ua та Форумі педагогічних ідей свої авторські матеріали.

Учитель Хохлова Л.В. отримала сертифікат за участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Формування ключових компетентностей і навичок», сертифікат за участь в онлайн-вебінарі «Співпраця з психологом як інструмент підвищення педагогічної майстерності», сертифікат за участь у онлайн-вебінарі «Творчі прийоми та вправи на уроках навчання грамоти», сертифікат за участь у онлайн-вебінарі «Як дітей навчити вчитись: ігрові інструменти та прийоми».

Учитель Демешко Ю.Г. нагороджена подякою за підготовку призерів у Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта Осінь 2019-2020», «Всеосвіта Зима 2019-2020» з української мови.

Учителі  Буданцева О.М., Ромашкіна І.М. підготували переможців міського етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика.

Учитель Перепьолкіна І.М. була учасницею обласного тренінгу «Нова українська школа: практичний аспект».

 Учителі Ромашкіна І. М., Буданцева О.М., Демешко Ю.Г. отримали подяку від відділу освіти  Покровської міської ради за підготовку призерів міської виставки-конкурсу дитячої творчості «Фестиваль паперової творчості».

 Учитель Фомина А.Л. є членом творчої групи з вибору проектів електронних підручників, що беруть участь в експерименті всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти» .

Пелехань І.Г., Перепьолкіна І.М. увійшли до Всеукраїнської групи експертів із сертифікації вчителів початкових класів.

На засіданнях методичного об’єднання вчителів початкової школи та вихователів ГПД розглядаються особливості впровадження Концепції Нової української школи, що створює умови для активізації творчого потенціалу педагогів, підвищення їх професійного та методичного рівня, спонукає до самоосвіти. Заходи вчителів і вихователів ГПД  висвітлено у Фейсбук у групі НВК №1.

 

close